هزینه ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج تقریبا چقدر است؟

آیا تعیین نام ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج دارای ضوابط خاصی است؟

آیا مدارک لازم برای ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج با هم تفاوتی دارد؟

آیا ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج نیاز به اخذ مجوز دارد؟

آیا ثبت برند در کرج امکان پذیر است؟

آیا ثبت شرکت در کرج امکان پذیر است؟

آیا اقدامات اختیاری و اجباری بعد از ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج وجود دارد؟

تفاوت ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص چیست ؟

سامانه ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت پیمانکاری در کرج

ثبت شرکت مهندسی در کرج

 

هزینه ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج تقریبا چقدر است؟

 

هزینه ثبت برند در کرج حدودا 250 هزار تومان و هزینه ثبت شرکت در کرج حدودا 230 هزار تومان است ، اما برای اطلاع دقیق از هزینه های ثبتی بهتر است با ما تماس بگیرید

 

آیا تعیین نام ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج دارای ضوابط خاصی است؟

 

بهتر است قبل از هر اقدامی با مشاورین ما صحبت نمایید .

 

آیا مدارک لازم برای ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج با هم تفاوتی دارد؟

 

خیر مدارک لازم برای ثبت برند به صورت زیر است :

1 – کپی مدارک شناسایی

2 – کپی مجوز فعالیت

3 – طرح لوگو

4 – کارت بازرگانی برای اسامی لاتین

و برای ثبت شرکت در کرج

1 – تصویر صفحه اول کارت ملی و شناسنامه تمام اعضا

2 – کدپستی معتبر

3 – شماره موبایل به نام مدیرعامل

4 – 5 نام انتخابی به اولویت

 

آیا ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج نیاز به اخذ مجوز دارد؟

 

بله ، برای ثبت برند در کرج و یا هر شهری دیگری شما بایستی مجوز فعالیت قانونی در حوزه کاری خودتان را داشته باشید ، و در مورد سوال بعدی که پرسیده بودید ثبت شرکت در کرج نیاز به اخذ مجوز دارد باید گفت در بیشتر موارد برای ثبت شرکت نیاز به مجوز ندارد.

 

آیا ثبت برند در کرج امکان پذیر است؟

 

با توجه به اینکه اداره و سازمان متولی ثبت برند و علائم تجاری در شهر تهران می باشد ، لذا بهترین گزینه برای کسانی که در استان البرز قصد دارند برند شان را ثبت نمایند این است که کلیه امور اداری و حقوقی ایم موضوع رابه وکلای پایه یک موسسه حقوقی دیاکو بسپارند ، ما در اسرع وقت برند تان را ثبت قانونی خواهیم نمود و قانون برند و علامت تجاری شما را حمایت خواهد نمود .

 

آیا ثبت شرکت در کرج امکان پذیر است؟

 

جواب سریع این سوال این است که بله میتوان در شهر کرج شرکت تان را ثبت نمایید ،بهترین گزینه برای ثبت شرکت در کرج مراجعه به موسسه ثبتی ویستا می باشد.

 

آیا اقدامات اختیاری و اجباری بعد از ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج وجود دارد؟ 

بعد از ثبت برند هیچ اقدام اختیاری و اجباری وجود ندارد و با ثبت برند شما می تواند تا ده سال آینده از آن نام تجاری استفاده نمایید ، البته بعد از پایان ده سال به راحتی می توانید نام تجاری خود را تمدید کنید .

ولی بعد از ثبت شرکت شما یک سری اقدامات اجباری دارید مانند : دریافت کد اقتصادی ، دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی به صورت سالیانه و …

 

تفاوت ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص چیست ؟

 

زیان در شرکت با مسئولیت محدود به مقدار سرمایه اعضا می باشد اما در سهامی خاص به نسبت ضرر و زیان تقسیم می گردد .

 

شرکت با مسئولیت محدود با دو نفر اعضا ثبت می شود اما در سهامی خاص حداقل سه نفر اعضا و 2 بازرس مورد نیاز است

حداقل 35 درصد سرمایه در شرکت سهامی خاص باید در شماره حساب بانکی واریز شود .

مدت تصدی اعضا در دو شرکت متفاوت است .

 

سامانه ثبت شرکت در کرج

 

جهت ثبت شرکت ، می بایست به پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید. ( قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت )

فرمی پیش روی شما ظاهر می شود که باید مرحله به مرحله آن را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را در آن بارگذاری نمایید. اطلاعات مربوط به متقاضی نخستین موضوعی است که در این فرم ها باید درج شود. ( شامل نام متقاضی ،نام خانوادگی متقاضی ، تابعیت متقاضی ، سمت متقاضی ، شماره ملی متقاضی ، شماره همراه متقاضی )

مراحل ثبت نام در سامانه ثبت شرکتها بعد از اطلاعات متقاضی :

_ وارد نمودن پنج اسم انتخابی برای نام شرکت به ترتیب اولولیت. ( نام های انتخاب شده می بایست بیگانه نبوده ، فاقد سابقه ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشند).

_ وارد نمودن موضوع شرکت بر اساس نوع فعالیت و مدت آن. ابتدا انتخاب نوع فعالیت بالاترو سپس مدت فعالیت بر اساس اینکه محدود یا نامحدود باشد و در صورت محدود بودن تعیین حداکثر مدت فعالیت به ماه.

_ وارد کردن آدرس مرکز اصلی شرکت با کد پستی و یک تلفن ثابت.

_ مشخص نمودن سرمایه شرکت. انتخاب گزینه سرمایه نقدی شرکت در مسولیت محدود( حداقل صد هزار تومان) و مشخص کردن تعداد و ارزش سهم برای شرکت سهامی خاص.

_ مشخص نمودن اطلاعات مربوط به سهام و میزان سرمایه هر کدام از شرکا و تعدادسهم یا نقدی و غیر نقدی بودن سرمایه.

_ انتخاب گزینه وجود یا عدم وجود مجوز برای فعالیتهایی که نیاز به مجوز از سازمان یا ارگانهای خاص دارند و وارد کردن شماره مجوزو تاریخ مجوز در صورت نیاز به وجود آن.

_وارد نمودن مشخصات اعضای شرکت. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و... و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی. کد پستی جهت افراد حقیقی و حقوقی و شماره ثبت جهت افراد حقوقی.

_ وارد کردن سمت اعضای شرکت. معلوم نمودن سمت مدیر عامل یا رئیس هیأت مدیره. پر نمودن فیلد تاریخ شروع سمت، مدت تصدی، تاریخ پایان اعتبار سمت و ... مشخص کردن وضعیت حق امضاء و در نهایت کلید ثبت سمت شخص.

_پر کردن اطلاعات مربوط به نمایندگان قانونی. نماینده مورد نظر، نوع نمایندگی، مستند نمایندگی، شماره و تاریخ مستند نمایندگی. و تاریخ شروع و پایان نمایندگی در صورت وجود نماینده.

_ ثبت اطلاعات مربوط به تأسیس شعبه چنانچه شعبه ای وجود داشته باشد. ابتدا وارد کردن کد پستی شعبه، شماره تماس واحد ثبتی شعبه، نشانی شعبه و در نهایت ثبت شعبه.

_ تکمیل اطلاعات سال مالی شرکت و اطلاعات روزنامه شرکت با انتخاب از فهرست روزنامه شرکت.

_ تایپ اطلاعات متن اظهارنامه، اساسنامه و شرکتنامه.

_ انتخاب گزینه تأیید مدارک مورد نیاز، پذیرش نهایی و دریافت رسید پذیرش اینترنتی.

_ امضای مدارک تأییدشده و پرینت شده از طریق سامانه توسط اعضای شرکت.

بعد از اتمام، سامانه یک شماره ثبت می دهد که برای چاپ در روزنامه به آن احتیاج خواهد بود.

پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده در سامانه ، چنانچه اطلاعات را به درستی وارد نموده باشید ، در مرحله بعد می بایست مدارک مورد نیاز را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال فرمایید.

مدارکی که بعد از تکمیل مراحل ثبت از طریق پست ارسال می گردد:

_ دو نسخه از مدارکی که توسط اعضاء امضا شده.

_ کپی مدارک شناسایی افراد.

_ گواهی عدم سوء پیشینه ی کیفری اعضا.

_ یک برگه ازتأیید نام و برگه ی رسید پذیرش اینترنتی.

در صورت کامل بودن مدارک تقدیمی ، کارشناس اداره ثبت شرکت ها در کرج اقدام به تهیه پیش نویس آگهی ثبت نموده و به متقاضیان ثبت یا یکی از شرکا یا وکیل رسمی شرکت تحویل می دهد.لازم به ذکر است چنانچه کارشناس اداره ، موضوع شرکت را نیازمند کسب مجوز از مراجع خاصی بداند از مرجع مزبور ، استعلام می کند.سپس امضای دال بر " ثبت با سند برابر است " از شرکا یا وکیل رسمی شرکت اخذ می گردد.سپس دو نسخه آگهی به امضای رییس اداره رسیده و یک نسخه از تمامی مدارک در پرونده شرکت ، ضبط و نسخه دوم جهت نگهداری در شرکت به متقاضی داده می شود و این سند " سند ثبت شرکت " است.

مراتب پس از انجام تشریفات ثبت در روزنامه رسمی کشور منتشر می گردد.

در انتها لازم به ذکر است، پس از تشکیل شرکت می بایست نسبت به تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی، تهیه دفاتر قانونی و پلمپ دفاتر و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایید.

 

ثبت شرکت پیمانکاری در کرجافرادی حقیقی یا شرکت هایی که به صورت حقوقی با عقد قرارداد برای انجام امور در نظر گرفته می شوند را پیمانکار می نامند. کارهایی از قبیل تهیه، حمل، نصب، ساخت و ساز و اجرا و… از جمله کارهای پیمانکاری محسوب می شوند. شرکت های پیمانکاری بر اساس تعداد افراد، سوابق، تجربه و توان مالی رتبه بندی می گردند. در برخی موارد بعضی از شرکت های طرف قرارداد فردی را به عنوان ناظر بر کار شرکت پیمانکار انتخاب می نمایند تا کار با دقت و جدیت بیشتری انجام گردد.

انواع شرکت پیمانکاری

شرکت های پیمانکاری طبق آیین نامه معاونت راهبردی نهاد ریاست جمهوری به یازده گروه تقسیم می شوند که عبارتنداز؛

۱-نیرو

۲-راه وترابری

۳-ساختمان

۴-نفت وگاز

۵-صنعت و معدن

۶-ارتباطات

۷-تاسیسات و تجهیزات

۸-کاوش های زمینی

۹-کشاورزی

۱۰-مرمت آثار باستانی

۱۱-آب

چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری در کرج

برای ثبت شرکت پیمانکاری شما می توانید شرکت را در دو حالت سهامی خاص یا مسئولیت محدود ثبت نمایید. افراد موسس باید در ابتدا نسبت به نوع شرکت ثبتی خود تصمیم بگیرند ولی بنا به دلایلی شرکت سهامی خاص بهتر است، زیرا مناقضه گذار ارزش بیشتری برای شرکت های پیمانکاری با نوع سهامی خاص قائل است. در شرکت های با مسئولیت محدود ۳۵% سرمایه به هنگام ثبت و ۶۵% باقی در عرض یک سال مالی در حسابی واریز می شود. برای شرکت های سهامی خاص دوره حیات در نظر گرفته می شود به طوری که رسیدگی بیشتری برای این شرکت ها نیاز است. در طول دوره نیز بازرسین و هئیت مدیره باید تمدید شوند. هرسال جلساتی تحت نظر بازرسین و هیئت مدیره تشکیل می شود و شرکت تحت کنترل هستند. نقش و اهمیت چنین شرکت هایی در در کتاب قانون تجارت بیان شده است؛ بنابراین برای پیمانکار شرکت سهامی خاص ارزش بالاتری دارد.

ثبت شرکت سهامی خاص تحت موضوع پیمانکاری در کرج

کمترین تعداد افراد برای تاسیس شرکت ۵ نفر است که ۳ نفر عضو هیئت اصلی و ۲ نفر بازرس محسوب می شوند. ارائه کپی مدارک شناسایی برای تمامی اعضای شرکت ضروری است. بعد از گواهی عدم سوپیشینه بودن، اعضا در سایت ثبت نام می شوند. سپس تعیین نام و تهیه اوراق ثبتی اعم از اظهارنامه شرکت سهامی خاص، اساسنامه ثبت شرکت پیمانکاری صورت می گیرد. در مراحل آخر نیز اوراق توسط اعضا امضا شده و صورت جلسه می شود و به اداره ثبت شرکت ها فرستاده می شود. سپس نام شرکت پس از ثبت در روزنامه رسمی ایران منتشر می شود.

 

ثبت شرکت مهندسی در کرجمعمولا هدف از تاسیس شرکت های مهندسی که دارای شخصیت حقوقی مستقل می شوند انجام پروژه های مهندسی توسط مهندسان است. شرکت مهندسی با توجه به موضوع فعالیت خود و نامش تفاوت زیادی با سایر شرکت ها دارد.

شاید سوال بسیاری این باشد که آیا برای ثبت شرکت مهندسی در کرج نیاز به مدرک تحصیلی است؟

گفتنی است که برای ثبت شرکت در کرج با فعالیت مهندسی نیازی به مدرک تحصیلی نیست مگر این که درنام شرکت از کلمه مهندسی استفاده شود. در صورت استفاده از کلمه مهندسی در نام شرکت باید یکی از اعضای شرکت دارای مدرکی مرتبط در موضوع فعالیت باشند تا بتوانند شرکت را به ثبت برسانند.

ثبت شرکت مهندسی در کرج

برای ثبت چنین شرکت هایی می توان به دو روش زیر اقدام نمود و شرکت خود را تاسیس کرد.

۱_ثبت شرکت مهندسی به صورت شرکت سهامی خاص در کرج

۲_ثبت شرکت مهندسی در قالب شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شرایط لازم برای ثبت شرکت مهندسی خاص عبارتند از:

حداقل تعداد اعضای شرکت ۵ نفر است که ۳ نفر از آن ها به عنوان عضو و ۲ نفر بازرس هستند.

کمترین سرمایه برای ثبت و تاسیس شرکت سهامی خاص ۱۰۰۰۰۰۰ ریال است که ۳۵ درصد آن به صورت نقدی پرداخت می گردد.

ثبت شرکت مهندسی در کرج

مدارک ضروری برای ثبت شرکت مهندسی سهامی خاص در کرج

۱_ارائه کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه

۲_امضای اقرارنامه و تحویل آن

۳_ارائه گواهی عدم سو پیشینه بودن

۴_کسب مجوز و ارائه آن در صورت مجوزی بودن موضوع فعالیت شرکت

شرایط مهم برای ثبت شرکت مهندسی با مسئولیت محدود در کرج

۱_حداقل ۲ نفر اعضا باید وجود داشته باشند.

۲_کمترین میزان سرمایه نیز ۱۰۰۰۰۰۰ ریال است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت مهندسی با مسئولیت محدود در کرج

۱_کپی مدارک شناسایی مثل کارت ملی و شناسنامه

۲_امضا کردن اقرار نامه

۳_ارائه اصل گواهی عدم سو پیشینه

۴_کسب و دریافت مجوز برای موضوعاتی که نیاز به مجوز دارند.

مدارک مهم برای صدور جواز تاسیس واحد های فنی مهندسی اگر به صورت شخصیت حقیقی باشد:

۱_دریافت فرم درخواست صدور جواز تاسیس واحد فنی مهندسی

۲_تکمیل پرسشنامه صدور جواز تاسیس واحدهای فنی مهندسی

۳_ارائه کپی مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)

۴_ارائه فتوکپی مدرک تحصیلی مورد نیاز و مرتبط با فعالیت

۵_ ارائه نمونه کار و سابقه کار در فعالیت های مختلف صنعتی و معدنی مرتبط در طراحی، مشاوره و اجرا

۶_دریافت گواهینامه دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت مرتبط با موضول فعالیت و زمینه تخصص

۷_ارائه گواهی عضویت در انجمن های علمی و فنی مهندسی

۸_ عضویت در انجمن های مشاوران فنی مهندسی

۹_ارائه فیش بانکی واریز به حساب خزانه بانک ملی به مبلغ ۱۰۰۰۰ تومان

در صورتی که شخصیت حقوقی باشد:

۱_فرم درخواست صدور جواز تاسیس واحد فنی مهندسی

۲_تکمیل پرسشنامه صدور جواز تاسیس واحد فنی مهندسی

۳_ ارائه اساسنامه شرکت

۴_ارائه آگهی تاسیس شرکت

۵_تحویل روزنانه رسمی آخرین تغییرات انجام شده شرکت

۶_ارائه اظهارنامه شرکت

۷_ارائه مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره

۸_تحویل آخرین مدرک تحصیلی اعضای هیئت مدیره

۹_ارائه گواهینامه های دوره های آموزشی مرتبط (اعضای هیئت مدیره)

۱۰_گواهی عضویت در انجمن های علمی و فنی و مهندسی

۱۱_ارائه نمونه کار و سابقه کار در فعالیت های صنعتی، معدنی در اجرا و طراحی و مشاوره

۱۲_عضو بودن در انجمن مشاوران فنی و مهندسی

۱۳_ارائه فیش واریزی به حساب بانک ملی به مبلغ ۱۰۰۰۰ تومان

ثبت شرکت مهندسی ثبت شرکت مهندسی در کرج

در ثبت شرکت های مهندسی می توان پیش از اسم آن از کلماتی مثل مهندسی، فنی مهندسی، گروه مهندسین و مهندسین استفاده کرد و هر کلمه نیاز به ارائه مدارک جداگانه ای است.

۱_مهندسین

چون کلمه مهندسین جمع بوده باید در تحویل مدارک تحصیلی مرتبط بیش از یک مدرک باشد.

۲ مهندسی و فنی مهندسی

بایستی حداقل یک مدرک مهندسی مرتبط در هنگام ثبت شرکت ارائه گردد.

۳_گروه مهندسین

برای استفاده از این کلمه باید تمامی اعضای شرکت دارای مدرک تحصیلی باشند و موقع ثبت شرکت در کرج آن ها را ارائه دهند.

ثبت شرکت در کرج نیازمند طی مراحل مختلف با ارایه مدارک مهم و ضروری است. در این بین انتخاب موسسه ای کارآمد که بتواند تمامی این ها را به خوبی پشت سر بگذارد اهمیت فراوانی دارد. با انتخاب موسسه ای معتبر و مناسب آینده شرکت خود را تضمین کنید و آن را به درستی به ثبت برسانید.